Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

''Eski Bakan Sahnede''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
umut_barışı
Admin
Admin

Erkek

MesajKonu: ''Eski Bakan Sahnede''   18.07.09 15:39

“30 bin adayın sıfır çektiği” haberlerine sinirlenen eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Ortada iflas etme diye bir şey yok. Liselerde tam tersine başarı ve bunun da yurt genelinde dengeli bir dağılımı var. Eğitim iyi yolda” dedi.

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) 30 bin adayın sıfır puan aldığı haberlerine sinirlenen eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “hurriyet.com.tr”ye verdiği görüşte "Bilen de bilmeyen de konuşuyor. ÖSS'deki sıfır alanlara bakılarak eğitimde geriye gidiş olduğunu yorumluyorlar. Sınavlar göstermiştir ki, başarının Türkiye sathına dengeli dağılımı vardır. Bu da olumlu bir tablodur" dedi.

"Sorunun kaynağı 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi"
Çelik sıfır puanla ilgili tepkisini belirtirken "Soruları okuduktan sonra cevap vermeden sınavdan ayrılanların yani gerçek anlamda sıfır çekenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Sistemde 4 yanlış bir doğru soruyu götürüyor. Dört yanlış bir doğruyu götürdüğünde 75 yanlış yapan aday, 25 soruyu doğru yapması halinde bile sıfır alıyor. İnsanlar bunları görmezden gelip bol keseden eğitimin geriye gittiğini iddia ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Halinize şükredin!
ABD'de liseyi bitiren ama okuma yazma bilmeyenlerin olduğunu iddia eden Çelik, " Bizde sıfır alanları eleştirenler ne dediklerinin farkında bile değiller. Hakkari, Şırnak, Ardahan birçok alanda olduğu gibi eğitimde de geri. Düzce gelişmiş iller arasında olmasına rağmen bu üç ille aynı puan sıralamasında. Giresun, Kars, Bitlis aynı kategoride. Siirt ve Bartın, Bilecik ve Van aynı puan aralığında. Bu da iller arasında dengenin olduğunu gösteriyor" dedi.

Kaynak''Habercem''
Kullanıcı profilini gör http://www.aleviyiz.org

''Eski Bakan Sahnede''
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası