Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

''Akman: Aday Olmayacağım''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
umut_barışı
Admin
Admin

Erkek

MesajKonu: ''Akman: Aday Olmayacağım''   18.07.09 15:34

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) saat 10.30'da başlayan toplantıda Başkan Zahid Akman ve Başkanvekili Abdulvahap Darendeli'nin yerine seçim yapılıyor.

RTÜK Başkanlığı için CHP'li Hülya Alp adaylığını resmen açıklamıştı. AKP'den ise Davut Dursun ve Hasan Tahsin Fendoğlu'nun aday olabileceği belirtiliyor.

Akman: Aday olmayacağım

RTÜK Başkanı Zahid Akman, başkan ve başkanvekilliği seçiminin yapılacağı toplantıya katılmak üzere RTÜK'e girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçimlerin ardından bugün saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyeceklerini bildiren Akman, başkanlık için Hülya Alp'in dışında bir aday olup olmadığı sorusunu şöyle yanıtladı:

''Hülya Hanım, kamuoyuna deklare etti. Toplantıda ben aday olanları soracağım. Herhalde yeni adaylar da olur. Ben olmayacağım. Benim dışımdaki diğer 8 arkadaşın hepsinin aday olma ihtimali var. O nedenle 12'de basın toplantısı yapacağız ve ardından da sizi yeni üyelerimizi tanımanız için kurul toplantı salonuna alıp görüntü almanızı sağlayacağız.''

RTÜK başkanlığına aday olanların oy kullanıp kullanamayacağının sorulması üzerine Akman, adayların kendileri için oy kullanabilecekleri söyledi.

Kaynak ''Habercem''
Kullanıcı profilini gör http://www.aleviyiz.org

''Akman: Aday Olmayacağım''
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası